מהי סניטריה ולמה היא חשובה לבריאות

מה זה סניטריה ולמה היא חשובה לבריאות שלנו

סניטריה (היגיינה) היא מערכת של שיטות עבודה אישיות התורמות לבריאות טובה. זה כולל שטיפת ידיים, חיתוך שיער/ציפורניים מעת לעת, רחצה וכו'.

מה זה תברואה?

תברואה מתייחסת למצבים בריאותיים של הציבור כגון שתיית מים נקיים כאן נכנס תפקידו של יועץ הידרולוגי, טיפול בשפכים וכו'. כל הכלים והפעולות היעילים המסייעים בשמירה על ניקיון הסביבה נכנסים לתברואה.

המשך לקרוא כדי לחקור את החשיבות של היגיינה ותברואה.

חשיבות היגיינה וסניטריה

שמירה על היגיינה ותברואה אישית חשובה מכמה סיבות כגון אישיות, חברתית, פסיכולוגית, בריאותית ועוד. היגיינה ותברואה נאותה מונעות התפשטות של מחלות וזיהומים. אם כל פרט על הפלנטה ישמור על היגיינה טובה לעצמו ולדברים הסובבים אותו, מחלות יתעלמו לרמה גבוהה.

חשיבות ההיגיינה

היגיינה, כפי שהוגדרה על ידי ארגון הבריאות העולמי, מתייחסת ל"תנאים ולפרקטיקות המסייעות לשמור על הבריאות ולמנוע את התפשטות המחלות".

זה אומר יותר מסתם לשמור על עצמנו נקיים. משמעות הדבר היא התנערות מכל השיטות המובילות לבריאות רעה. זריקת אשפה על הכביש, עשיית צרכים בשטח פתוח ועוד רבים. על ידי אימוץ נוהג כזה, אנו לא רק הופכים את עצמנו לבריאים יותר אלא גם משפרים את איכות חיינו.

היגיינה אישית פירושה שמירה על ניקיון הגוף, צריכת מי שתייה נקיים, שטיפת פירות וירקות לפני האכילה, נטילת ידיים וכו'. היגיינה ציבורית מתייחסת להשליך פסולת והפרשות כראוי, כלומר, הפרדת פסולת ומיחזור, חיטוי ותחזוקה שוטפת של מאגר המים של העיר. איכות ההיגיינה במטבחים חשובה ביותר למניעת מחלות.

מחלות מתפשטות באמצעות וקטורים. נניח שהווקטור הוא מים מזוהמים כמו במקרה של טיפוס, כולרה ואמביאזיס (הרעלת מזון). על ידי שתיית מים נקיים נוכל להעלים לחלוטין את הסיכוי לחלות במחלות.

מחלות מסוימות נגרמות על ידי פתוגנים הנישאים על ידי חרקים ובעלי חיים. למשל, המגפה נישאת על ידי חולדות, מלריה, זרמים, תולעים עגולות על ידי זבובים ויתושים וכו'.

יתושים משגשגים במים עומדים וחולדות במזבלות ובמזון שנשפך בשטח הפתוח. על ידי ריסוס מקווי מים עומדים בנפט או כימיקלים אחרים, נוכל לחסל לחלוטין את היתושים מהשכונה שלנו. אם זה בלתי אפשרי, כולנו יכולים להשתמש בכילות יתושים שמונעות מאיתנו יתושים בזמן שאנחנו ישנים. זה מהווה מחסום פיזי עבור היתוש.

חולדות משגשגות על פינוי פסולת לא שיטתי. על ידי הפרדת הפסולת נוכל להבטיח שלא נשאיר אוכל שוכב כדי לחולדות לאכול. מגע קרוב עם אנשים חולים הוא גם דרך נוספת להידבק במחלות.

מדינה צריכה לשאוף לחנך יותר רופאים כך שצורך רפואי של כל אזרח יטופל. יש להטמיע את חשיבות הניקיון לכל אזרח וזה יופיע בתורו בניקיון המקומות בהם אנו חיים.

חשיבות הסניטריה

תברואה היא עוד היבט חשוב מאוד. רבות מהמחלות הנפוצות שהוזכרו קודם לכן כמו תולעים עגולות מתפשטות דרך צואה של אנשים נגועים. על ידי הקפדה על כך שאנשים לא יעשו את צרכינו בשטח הפתוח, נוכל לחסל לחלוטין מחלות כאלה ואף חמורות יותר.

ההתקדמות בביולוגיה נתנה לנו תשובות לשאלות רבות, כעת אנו מסוגלים לזהות את הפתוגן ולטפל במחלה בהתאם.

מעבר לתוכן שאהבתי