12 הדרכים המובילות שבהן קפה מועיל לבריאותך

12 דרכים שבהן קפה טוב לבריאות

עבור אנשים רבים, הרעיון להתחיל את היום מבלי לזלול את כוס הקפה הראשונה הוא בלתי נתפס. ההבטחה לכוס חזקה של ג'ו היא כנראה מה שגורם לך לחלץ את עצמך מהמיטה ולהתכונן להתמודד עם כל מה שיבוא אחר כך, מאימון בוקר לפגישה קשה ועד הכנת ארוחת בוקר לילדים שלך – או אפילו עוזרת לך להתכונן להתמודד עם מקלחת יומיומית.

אם אתה כמו 62 אחוז מהאמריקאים, אתה לא יכול לעבור את היום שלך בלי לשתות לפחות כוס קפה אחת. אבל קפה עושה יותר מאשר להזריק לך איסוף יומי; הוא למעשה מציע שלל יתרונות בריאותיים. יש לציין דבר אחד: להלן ההטבות של הקפה שאתה כבר שותה. הם לא באמת יתרונות שאמורים לעורר אותך להתחיל לשתות אותו או לשתות הרבה יותר. אלה מגבירי בריאות שכבר יושבים בכוס שאתה שותה.

אז מה בעצם כל היתרונות האלה של קפה טוב לבריאות? הנה 12 מהם שמחקר גילה עד כה. רק זכרו: המינון חשוב. עומס קפאין זה לא כיף. למרבה המזל, אתה יכול לקבל את היתרונות הבריאותיים מבלי להגזים. הנה עוד סיבות לאהוב את הקפה שאתה שותה.

אתה תפחית את הסיכון שלך לסוכרת

על פי מחקר אחד, אנשים ששותים קפה באופן קבוע נוטים פחות לפתח סוכרת מסוג 2 מאשר אלה שלא.

וההגנה גדלה ככל שיותר אנשים צחקו: אנשים שצורכים ארבע עד שש כוסות ביום יכולים לצמצם את הסיכון שלהם לסוכרת עוד יותר, לפי מחקר אחר.

מה הקישור? קפה עשיר בפוליפנול הנקרא חומצה כלורוגנית, אשר הוכח כמפחית את ריכוזי הסוכר בדם ואת ספיגתם במעיים, ולכן מאמינים שזה עשוי להסביר חלק מההשפעות המגנות על סוכרת שמצאו.

לנהוג כמו מקצוען

נהיגה מנומנמת היא גורם מרכזי לתאונות דרכים רבות, ולכן הגיוני שאולי תזדקקו לחיזוק אנרגיה לפני שאתם עולים על ההגה.

כנסו לקפה: חוקרים מהולנד גילו שאנשים שצרכו כוס קפה אחת של קפה עם קפאין באמצע משימת נהיגה מייגעת של ארבע שעות סטו פחות, שמרו על מהירות טוב יותר ודירגו את הנהיגה שלהם כאחראית יותר מאלה שלגם נטול קפאין .

הימנעות מאבנים בקליות

לגימת קפה עשויה להפחית את הסיכון לחוות את מה שרבים אומרים שהוא אחד המצבים הכואבים ביותר הידועים לאדם: אבנים בכליות. על פי מחקר אחד, אנשים ששתו קפה נטו פחות לפתח אבנים בכליות מאשר אלה שצרכו אותו פחות מפעם בשבוע.

בגלל תכולת הקפאין שלו, קפה עוזר לך להשתין יותר, מה ששוטף את הגוף שלך מעודפי הסידן והנתרן שיכולים לתרום להיווצרות אבנים בכליות, אומרים החוקרים.

משעמם לכם מהקפה? שתיית תה, יין ובירה הייתה קשורה גם לירידה בסיכון לאבנים כואבות אלו. רק אל תשתתף בסודה – אנשים שגואבים את הדברים המתוקים בכל יום, הם בעלי סיכוי גבוה יותר ב-23 אחוז ללקות באבנים בכליות.

עוזר לזכור יותר דברים

על פי מחקר אחד, אנשים שצרכו 200 מיליגרם של קפאין – מעט יותר ממה שיש בצלייה בלונדינית במשקל 8 אונקיות של סטארבקס – לאחר שצפו בתמונות מסוימות הצליחו להיזכר בהן 24 שעות מאוחר יותר מאשר משתתפים שלא היו להם קפאין.

קפאין חוסם את המוליך העצבי אדנוזין, כך שהוא לא יכול לעכב מוליך עצבי אחר בשם נוראדרנלין, אשר ממלא תפקיד מכריע בסיוע לך לשחזר זיכרון, אומרים החוקרים.

מפחית את הסיכוי לחלות בסרטן כבד

סרטן הכבד הוא הסרטן השני המוביל למוות והסרטן השישי בשכיחותו בעולם. על פי מחקר אחד, אנשים ששתו שתי כוסות קפה ביום היו בסיכון נמוך ב-43% לפתח את זה בהשוואה לאלה שנשארו נטולי ג'אווה.

חוקרים מאמינים שזה עשוי להיות בגלל תרכובות בתוך המשקה המורידות את אנזימי הכבד ומאטה את ההתקדמות של מחלות כבד. יתרה מכך, כפי שכבר ראית, הוכח כי קפה גם מפחית את הסיכויים שלך לפתח סוכרת, שהיא גורם סיכון לסרטן הכבד ומחלות כבד אחרות.

קפה טוב לבריאות כי הוא עוזר להתאמן יותר טוב

שתיית כוס קפה לפני היציאה לחדר הכושר עשויה להוביל לשיפור משמעותי בביצועים. לפי מחקר אחד, גברים שלגמו כוס ג'ו שעה לפני רכיבה על אופניים השלימו את האימונים שלהם מהר יותר מאלה ששתו משקה בקרה.

מקטין את הסיכוי לחלות במלנומה

מחקר שפורסם בכתב העת של המכון הלאומי לסרטן מצא שאנשים ששתו ארבע כוסות קפה או יותר ביום היו בסיכון נמוך ב-20% לפתח מלנומה, הצורה הקטלנית ביותר של סרטן העור, במהלך מעקב של כמעט 11 שנים מאשר אלה. שלא שתה אף אחד.

ייתכן שהחומצה הכלורוגנית בקפה יכולה להפריע לביטוי של אנזים הנקרא COX-2, המתרחש כתוצאה מחשיפה לקרני UV. וזה עשוי לסייע בדיכוי התפתחות המלנומה, מאמינים החוקרים.

משפר את מצב הרוח

קפה עשוי להיות רק גלולת שמחה נוזלית: מחקר אחד מצא שגברים ששתו לפחות ארבע כוסות קפה ביום, נטו פחות לפתח דיכאון מאשר אלה שלא שתו אף אחד.

יתרה מכך, חוקרים מהרווארד גילו כי אנשים ששתו שתיים עד שלוש כוסות ביום מהמשקה היו בסיכון נמוך ב-55% למוות בהתאבדות מאשר אנשים שאינם שותים.

הסיבה לכך עשויה להיות שקפאין יכול לשמש כנוגד דיכאון קל על ידי שיפור העברת הדופמין המווסת את מצב הרוח, מאמינים החוקרים.

אתה תוריד את הסיכון לטרשת נפוצה

על פי מאמר סקירה אחד, קפה עשוי להפחית את הסיכון שלך לפתח טרשת נפוצה, מחלה נוירולוגית משבית הפוגעת לרוב בין הגילאים 20 ל-40.

כמה מחקרים מצאו גם שאנשים שגופו ארבע כוסות או יותר של ג'ו ביום היו בסיכון נמוך ב-33% לחלות במחלה במהלך השנה הבאה מאשר אלה שלא שתו.

זיכו את הקשר לתכונות הנוירו-פרוטקטיביות של קפאין, אשר עשויות להיות מסוגלות לעצור את הייצור של חלבונים דלקתיים מאחורי התפתחות המחלה.

שמירה על השיניים

קפה עשוי להקהות מעט את הלבנים הפנינים שלך, אבל הוא גם עשוי לעזור לשמור אותם בפה. חוקרים מאוניברסיטת בוסטון גילו שלאנשים ששתו כוס קפה אחת או יותר בכל יום היו פחות שיניים עם אובדן עצם – סימן ההיכר של מחלת חניכיים, שעלולה לגרום לשיניים שלך לנשור – מאשר אלה ששתו פחות.

לפי מחברי המחקר, נוגדי חמצון בקפה עשויים להשתיק את התהליך הדלקתי של הגוף שלך שאחרת יפגע בחניכיים ובעצם הלסת שלך.

קפה טוב לבריאות כי הוא מגן על הלב והמוח

מחקר מיפן מצא כי אנשים ששתו כוס קפה אחת ביום היו בסיכון נמוך ב-20 עד 30 אחוז ללקות בשבץ מוחי מאשר אלו שלא שתו. שתיינים פעם ביום גם מצמצמים את הסיכון למחלות לב.

החוקרים אינם בטוחים כיצד קפה עשוי להיות כל כך מגן, אך הם מציינים כי המשקה מכיל מספר תרכובות פעילות ביולוגית, כגון קפאין, אשר נקשרו בעבר להורדת רמות הכולסטרול ולחץ הדם.

תחייה יותר

קראת נכון. מחקר חדש שפורסם ב-Annals of Internal Medicine הראה כי אלו ששתו 1½ עד 3½ כוסות קפה ביום, אפילו עם מעט סוכר, היו בסיכון נמוך ב-30% למות במהלך תקופת המחקר מאשר אלו שלא שותו. . עוד יותר סיבה לומר כן לתוספת הכוס.

מעבר לתוכן שאהבתי