עזרה לניצולי שואה – כל אחד יכול לעזור

עזרה לניצולי שואה

במציאות שבה אנו חיים ניתן לשמוע על אוכלוסיות רבות הזקוקות לסיוע. ניצולי שואה הם ככל הנראה אלה שזקוקים נכון להיום לעזרה המשמעותית ביותר. לא רק שמדובר על אנשים שעברו חוויה טראומתית שנחרטה להם בזיכרון, הם מתקשים להשיג מנוחה גם היום. עשרות אחוזים מניצולי השואה שחיים בתוכנו סובלים מעוני מחפיר וממחייה בתנאים נוראיים. אותם אנשים שחשבו שהם יגיעו לארץ ישראל והכל הסתדר, מגלים כי הם קמים למלחמה בכל בוקר. אסור לכם כי מדובר על אנשים שאמורים להיות נכון להיום בגילאי 80 ומעלה. אם בעבר היה להם פשוט לגמור את החודש, כיום כולנו צריכים לחשוב על עזרה לניצולי שואה.

זה הזמן לעזור – כל עוד ישנה אפשרות

בכל יום נפטרים עשרות ניצולי שואה, המספרים רק עולים ככל שהזמן עובר. בקרוב מאוד נגיע למצב שבו לא יהיו בינינו אנשים שעברו את השואה בעצמם. כל מה שנשאר לנו מאותם אנשים זה סיפורי הגבורה המדהימים שלהם שלא ניתן להתעלם מהם. עזרה לניצולי שואה צריכה להיעשות עכשיו כי עדיין יש לנו הזדמנות לעשות זאת. בעוד כמה שנים נסתכל על מה שהיינו יכולים לעשות רק מתוך מחשבה ללא יכולת ליישם. אף אחד מאיתנו לא ירצה להגיע למצב שבו הוא ידע שהוא היה מסוגל לעזור, אך לא עשה דבר. אל תחכו שיהיה מאוחר מידי – בואו לעזור לניצולי השואה כבר עכשיו.

התנדבות עם ניצולי שואה

יש לכם זמן פנוי לעזור לאחרים? תוכלו להעביר את הזמן הפנוי שלכם בהתנדבות יחד עם ניצולי שואה. התנדבות עם ניצולי שואה תתבצע לפי הזמן הפנוי שעומד לרשותכם הלכה למעשה. אם לא יהיה לכם זמן, תוכלו להמשיך את ההתנדבות בזמן אחר. אחת מהבעיות המרכזיות שאיתה מתמודדים ניצולי שואה רבים היא הבדידות. הם איבדו את המשפחה הקרובה אליהם בשואה, ולא תמיד המשפחה שנשארה שומרת על קשר. מספיק שאתם תהיו שם על מנת להקשיב למה שיש להם לספר, ותוכלו להרוויח לא מעט. הרווח הזה יכול להיות גדול יותר מאשר עזרה לניצולי שואה על ידי תרומה של כסף. 

תרומה של אוכל לניצולי שואה

מי מכם שעסוק עד מעל הראש, לא חייב לחפש התנדבות עם ניצולי שואה. אפשרות אידיאלית לעזור לניצולי שואה היא פשוט לתרום אוכל או כל מיני מוצרי מחייה בסיסיים. עבורכם זה אולי יכול להיראות כמו דבר זניח, אך עבורם מדובר על עולם שלם. המקרר של אותם ניצולי שואה ריק לגמרי, את ארוחות החג הם עושים לבד. לכן אם תתרמו להם ארוחה חמה תוכלו לדעת כי אתם עוזרים להם לא להישאר רעבים. לצד הבדידות הרבה, המון ניצולי שואה הולכים לישון רעבים בכל לילה מחדש. בעזרת התרומה הקטנה שלכם תוכלו לדעת כי זה לא יהיה עוד המצב.

כל אחד תורם לפי היכולת שלו

עזרה לניצולי שואה היא עניין אינדיבידואלי, כזה שכל אחד יכול לבחור כיצד ליישם אותו. מעבר לכך כל אחד יכול לבחור כמה כסף הוא מוכן להשקיע או כמה זמן הוא מעוניין להתנדב. כאשר כל אחד יתרום קצת יהיה אפשר לקבל הרבה מעבר למה שאתם מתארים לעצמכם. זוהי הסיבה שבגללה כל אחד יכול לתרום, זה לא משנה מה בדיוק. תרומה קטנה יכולה להיות חשובה בדיוק באותה מידה כמו תרומה גדולה. התנדבות עם ניצולי שואה יכולה להיעשות אחת לשבוע או שבועיים, אך גם אחת לחודש או לחודשיים. תרומה לניצולי שואה יכולה להיות של סכום פעוט או של כמה מאות שקלים. 

מעבר לתוכן שאהבתי