לימוד שפה חדשה איך זה משפיע על הבריאות

לימוד שפה חדשה

ללמוד משהו חדש יכול להיות מרגש ומאתגר כאחד. עם מגיפת הקורונה הנחיתה מיליוני אנשים בבית, רבים מנצלים את הזדמנויות הלמידה שהזמן הנוסף מביא.

בנוסף להצעת זמן פנוי, המגיפה האחרונה תורמת גם להגברת החרדה והדיכאון. כיצד תוכל לנצל את השעות הנוספות תוך שמירה על בריאותך הנפשית?

בואו לשלוט בשפה חדשה עם ספיזי – לימוד אנגלית למתחילים.

במבט ראשון, לימוד שפה חדשה נמצא איפשהו בין קשה ביותר לכמעט בלתי אפשרי. על ידי ביצוע צעד אחד בכל פעם, אתה יכול לזרוק מילים חדשות בתוך כמה שבועות. יחד עם היתרונות הבריאותיים שהיא מביאה, שפה חדשה היא ההזדמנות שלך להתחבר לתרבויות אחרות במהלך המגיפה ומעבר לה.

היתרונות של לימוד שפה חדשה:

1. שיפור תפקודים קוגניטיביים

כאשר אתה לומד ומשתמש בשפה חדשה, אתה מפעיל את המוח שלך. כתוצאה מכך, תפקודים קוגניטיביים עשויים להשתפר. על פי ניתוח של 63 מחקרים שנערכו על ידי חוקרים מאוניברסיטת וושינגטון סטייט, אנשים דו לשוניים מתאמנים:

 • שליטה מוגברת בקשב
 • זיכרון עבודה טוב יותר
 • כישורי ייצוג מופשטים וסמליים טובים יותר
 • ועוד הרבה

בזמן שליטה בשפה חדשה, סביר להניח שתבחין שלמידת דברים אחרים הופכת קלה יותר. זה יכול לעשות דרך ארוכה לחידוד מיומנויות חדשות בזמן השהייה בבית.

2. להילחם בדיכאון

יותר מ-264 מיליון אנשים בעולם סובלים מדיכאון. מכיוון שמגיפת COVID-19 מותירה אנשים רבים ללא עבודה ומונעת מהם לראות משפחה וחברים, סביר להניח שהמספר יגדל.

לימוד שפה חדשה דוחף אותך לחשוף את עצמך לביטויים, רעיונות ואנשים חדשים. אתה יכול לחזק קשרים וליצור קשרים מבלי לצאת מהבית. זה יכול להיות מועיל מאוד לרווחתך תוך כדי סיוע להילחם בחרדה ודיכאון.

3. דחיית תסמיני דמנציה

כשאתה לומד שפה חדשה, המוח שלך ממש מתחזק מכיוון שהשלמות של החומר הלבן גדלה. חובתו היא לאפשר למסרים לעבור במהירות וביעילות על פני רשת העצבים ואל המוח. בסופו של דבר, אתה מחזק את החומר הלבן של המוח שלך. זה יכול לעכב את תסמיני הדמנציה ביותר מארבע שנים.

בעוד שדימנציה עשויה להיראות רחוקה, חשבו על לימוד שפה חדשה כהשקעה בבריאותכם ובעתידכם.

4. החלמה מפגיעת מוח

בדיוק כמו דמנציה, ייתכן שבץ מוחי אינו משהו שאתה חושב עליו כעת. עם זאת, תמיד מועיל להיות מוכן. לפי המחקר של אוניברסיטת אדינבורו, לימוד שפה חדשה יכול לעזור לך להתאושש מפציעה מוחית, כמו שבץ מוחי, ולהתחיל לנהל חיים נורמליים מהר יותר. זה יעיל רק אם למדת שפה חדשה לפני הפציעה.

5. מפתח את המוח שלך

כשאנשים לומדים שפה זרה, הם בדרך כלל הופכים לפתיחים יותר, מה שמוביל לדעות קדומות פחות. אוניברסיטת קונקורדיה ערכה מחקר כדי לראות כיצד דיבור בשתי שפות משקף את השקפות החיים של ילדים.

התברר שילדים דו-לשוניים האמינו שתכונות אינדיבידואליות נובעות מניסיון ולא עוברות בתורשה. לילדים חד-לשוניים היו אמונות הפוכות.

הילדים נשאלו, "אם ברווז היה גדל על ידי כלב, האם הוא היה מקיש או נובח?" ילדים דו-לשוניים רבים חשבו שזה ינבח בעוד חד-לשוניים האמינו בדרך כלל שזה ירעיף.

זה ייצג לימוד שפה חדשה שעוזרת לאנשים לפתוח את דעתם ולהזדהות עם אחרים.

6. להגביר את הביטחון

כאשר אתה לומד שפה חדשה, אתה צריך להתגבר על מחסומים פסיכולוגיים רבים ולעבור את חוסר הביטחון של ניסיון משהו חדש. ככל שאתה לומד, הביטחון שלך ביכולות שלך גדל.

לימוד שפה חדשה יכול להציע תגמול מיידי. כאשר אתה לומד מילה חדשה, אתה יכול להשתמש בה באופן מיידי כדי לתקשר, לתרגם או להבין חלק מהשיר האהוב עליך.

תגמולים אלה מובילים דרך ארוכה לחיזוק הביטחון העצמי והמודעות העצמית שלך. בתקופה שבה רבים נשארים בבית, מעודדי ביטחון כאלה עוזרים להישאר חדים ושפויים.

7. שפר את מיומנויות ריבוי המשימות

כשזה מגיע לריבוי משימות, אנשים דו לשוניים עושים עבודה הרבה יותר טובה מאלה שמדברים רק שפה אחת. להיות רב לשוני פירושו כל הזמן לעשות בחירות מהירות בעת דיבור. כשהמוח לומד להחליף מצבים, הוא מיישם את המיומנות על אזורים אחרים.

היכולת לבצע ריבוי משימות היא מיומנות שתמיד באה שימושית, ומפחיתה את הלחץ מכיוון שאתה מסוגל להספיק יותר בפחות זמן.

8. תהנה

עם כל כך הרבה בידור סגור עכשיו, זה יכול להיות קשה להעסיק את עצמך. לימוד שפה חדשה יכולה להיות פעילות מהנה, ויעילה אם אתה עקבי.

לימוד שפה יכול להפוך לתחביב שניסית למצוא. זה גם יכול לעזור לך להתכונן לכל הטיולים שאתה מתכנן לקחת ברגע שהנסיעות ייפתחו שוב!

10 טיפים מהירים ללימוד שפה חדשה

 1. התחל לדבר בשפה ברגע שאתה מכיר מילים נפוצות. מילולית יכולה לעזור להפוך את מה שאתה לומד להידבק.
 2. צפו בסרטים בשפה החדשה. צפייה חוזרת בסרטים שראית יכולה להקל על המעקב.
 3. התקן אפליקציית מילון בטלפון שלך והשתמש בה בשפע.
 4. מצא דובר שפת אם ושאל כמה שיותר שאלות, במיוחד "איך אתה אומר את זה?" בקשו לתרגל שיחות איתם.
 5. תמצא שותף. ללמוד ביחד זה לא רק כיף, זה מעורר מוטיבציה.
 6. עזוב את אזור הנוחות שלך בכל זמן שאתה יכול. אתה תעשה טעויות. לקבל זאת.
 7. הקשיבו לאחרים מדברים. זה יכול לעזור לך לחקות את המבטא והאינטונציות.
 8. למד על התרבות. זה יכול לעזור לך להתאהב בשפה.
 9. היה עקבי. ככל שתתאמן יותר, כך זה יידבק יותר.
 10. תהנה מהתהליך. נראה בלתי אפשרי? פשוט תמשיך ללמוד. הכיף יגיע.

לסיכום

הצעדים הראשונים לקראת לימוד שפה חדשה עלולים להיות מסובכים, ארוכים ואפילו מתסכלים. אבל ברגע שתעברו אותם, תוכלו לגלות אוקיינוס ​​של אפשרויות למודעות עצמית, חקר ובידור.

בהתחשב בכל היתרונות של בריאות הנפש, לימוד שפה הוא השקעה משמעותית ברווחתך. שקול לנצל את ההזדמנות שמציעה הנעילה כדי לתת הזדמנות לשפה חדשה.

מעבר לתוכן שאהבתי