8 יתרונות של יוגה

יתרונות של יוגה

אם ביצעת את תנוחת היוגה "הכלב כלפי מטה" שלך היום, כנראה שאתה מרגיש רגוע יותר. ללא קשר לרמת המומחיות שלך ביוגה, אם אתה מתאמן באופן קבוע, אתה יכול להרגיש טוב יותר מכף רגל ועד ראש.

יוגה מציעה יתרונות בריאותיים פיזיים ונפשיים לאנשים בכל הגילאים. ואם אתם עוברים מחלה, מתאוששים מניתוח או חיים עם מצב כרוני, יוגה יכולה להפוך לחלק בלתי נפרד מהטיפול שלכם ועלולה לזרז את הריפוי.

מטפל ביוגה יכול לעבוד עם מטופלים על מזרן היוגה או בסטודיו ולהרכיב תכניות אישיות שפועלות יחד עם הטיפולים הרפואיים והכירורגיים שלהם. כך, יוגה יכולה לתמוך בתהליך הריפוי ולעזור לאדם לחוות תסמינים עם יותר ריכוזיות ופחות מצוקה.

יוגה משפרת כוח, שיווי משקל וגמישות.

תנועות איטיות ונשימות עמוקות מגבירים את זרימת הדם ומחממים את השרירים, בעוד שמירה על תנוחה יכולה לבנות כוח.

נסה את זה: תנוחת עץ
איזון על רגל אחת, תוך החזקת הרגל השנייה אל השוק או מעל הברך (אך אף פעם לא על הברך) בזווית ישרה. נסו להתמקד בנקודה אחת לפניכם, בזמן שאתם מתאזנים למשך דקה אחת.

יוגה מסייעת בהקלה על כאבי גב.

יוגה טובה כמו מתיחות בסיסיות להקלה על כאבים ולשיפור הניידות אצל אנשים עם כאבי גב תחתון. הקולג' האמריקאי לרופאים ממליץ על יוגה כקו טיפול ראשון בכאבי גב תחתון כרוניים.

נסה את זה: תנוחת חתול-פרה
עמוד על ארבע, הנח את כפות הידיים מתחת לכתפיים ואת הברכיים מתחת לירכיים. ראשית, שאפו, כשאתם נותנים לבטן לרדת לכיוון הרצפה. לאחר מכן, נשפו, כשאתם מושכים את הטבור לכיוון עמוד השדרה, מקמרים את עמוד השדרה כמו חתול שנמתח.

יוגה יכולה להקל על תסמיני דלקת פרקים.

יוגה עדינה הוכחה כמקלה על חלק מאי הנוחות של מפרקים רכים ונפוחים עבור אנשים עם דלקת פרקים, על פי סקירה של ג'ונס הופקינס של 11 מחקרים עדכניים.

יוגה מועילה לבריאות הלב.

תרגול יוגה קבוע עשוי להפחית את רמות המתח ודלקות בכל הגוף, ולתרום ללב בריא יותר. ניתן לטפל במספר גורמים התורמים למחלות לב, כולל לחץ דם גבוה ומשקל עודף, גם באמצעות יוגה.

נסה את זה: תנוחת כלב כלפי מטה
עלה על ארבע, ואז תחב את אצבעותיך מתחת והעלה את עצמות הישיבה למעלה, כך שתיצור צורת משולש. שמור על כיפוף קל בברכיים, תוך הארכת עמוד השדרה ועצם הזנב.

יוגה מרגיעה אותך, כדי לעזור לך לישון טוב יותר.

מחקרים מראים ששגרת יוגה עקבית לפני השינה יכולה לעזור לך להיכנס לצורת החשיבה הנכונה ולהכין את הגוף שלך להירדם ולהישאר ישן.

נסה את זה: תנוחת רגליים למעלה מהקיר
שב עם צד שמאל צמוד לקיר, ואז פנה בעדינות ימינה והרם את הרגליים כדי לנוח על הקיר, תוך שמירה על הגב על הרצפה ועצמות הישיבה שלך צמודות לקיר. אתה יכול להישאר במצב זה במשך 5 עד 15 דקות.

יוגה יכולה להיות יותר אנרגיה ומצבי רוח בהירים יותר.

אתה עלול להרגיש אנרגיה נפשית ופיזית מוגברת, חיזוק בערנות והתלהבות, ופחות רגשות שליליים לאחר כניסה לשגרה של תרגול יוגה.

יוגה עוזרת לך לנהל מתח.

לפי המכון הלאומי לבריאות, עדויות מדעיות מראות שיוגה תומכת בניהול מתח, בריאות נפשית, תשומת לב, אכילה בריאה, ירידה במשקל ושינה איכותית.

נסה את זה: תנוחת גופה (Savasana)
שכב עם הגפיים מתוחות בעדינות, הרחק מהגוף, עם כפות הידיים שלך כלפי מעלה. נסה לנקות את דעתך תוך כדי נשימה עמוקה. אתה יכול להחזיק בתנוחה זו במשך 5 עד 15 דקות.

יוגה מחברת אותך לקהילה תומכת.

השתתפות בשיעורי יוגה יכולה להקל על הבדידות ולספק סביבה לריפוי ותמיכה קבוצתית. אפילו במהלך מפגשים אחד על אחד הבדידות פוחתת מכיוון שמכירים בו כאדם ייחודי, שמקשיבים לו ומשתתף ביצירת תוכנית יוגה אישית.

מעבר לתוכן שאהבתי