יתרונות בריאותים לאכילת שוקולד בזמן לימודים

יתרונות של אכילת שוקולד

מה עולה לך בראש כשאתה שומע את המילה, שוקולד?…בדרך כלל המילה שעולה לך בראש היא, "איפה?"

שוקולד הוא הטוב השמימי הזה שמגיע בצבעים, טעמים וצורות שונות, וכולם אוהבים. זה בטוח לומר שאם לא טעמת שוקולד, לא למדת.

אני בטוח שלא ידעת עד כמה מארז שוקולד הוא טוב עבורך. ככל הנראה, צריכת שוקולד מעניקה דחיפה למצב הרוח ולבריאות שלך. על פי מחקרים שנעשו באוניברסיטת לומה לינדה, אכילת שוקולד עם ריכוז גבוה יותר של קקאו, יכולה להפחית משמעותית את רמות הלחץ שלך. מלבד הירידה ברמות הלחץ, זה גם מחדש את הזיכרון שלך ואת המערכת החיסונית שלך.

קקאו הוא נוגד חמצון רב עוצמה בעל תכונות אנטי דלקתיות. המחקרים הראו שהפלבנואידים המצויים בקקאו מסייעים למוח וללב שלך.
אכילת שוקולד למעשה מחזקת את תגובת המערכת החיסונית שלך, ובכך מסייעת ליכולת של הגוף ליצור קשרים עצביים חדשים.

בלי להכביר מילים, בואו נסתכל על הסיבות לכך שצריכת שוקולד בזמן הלימודים היא בריאה ומומלצת:

אכילת שוקולד יכולה להעלות את מצב הרוח ולשמח אותך

מתי הייתם נהנים יותר מזמן הלימוד? כשאתם שמחים, עצובים או מצוברחים?

זו הייתה שאלת טריקית!

כמובן, כל אדם 'נורמלי' יעדיף ללמוד כשהוא במצב רוח מרומם. עכשיו, האם ידעת שצריכת שוקולד יכולה לעזור לך להגיע לרמת האושר שאתה צריך כדי ליהנות מזמן הלימודים?

הוכח כי שוקולד (במיוחד שוקולד מריר) מגביר את הייצור של כימיקלים מסוימים הנקראים אנדורפינים. אנדורפינים פועלים קצת כמו כימיקל 'הרגשה טובה' שגורם למוח שלך לאופוריה, ובכך משמח אותך. אפשר להשוות את התחושה הזו לאופן שבו מרגישים כדורגלנים בזמן שהם עושים את מה שהם הכי נהנים לעשות – לשחק כדורגל.

בנוסף לכך, צריכת שוקולד מסייעת גם בהפחתת כאב, וממזערת את ההשפעות השליליות השונות הנלוות למתח.

שוקולד משפר את זרימת הדם למוח

למקרה שלא ידעתם, לזרימת דם מוגברת למוח בזמן הנכון יש את היכולת להגביר את הפעילות במוח לתקופה מסוימת, תלוי כמה זמן נמשכת זרימת הדם המוגברת. במחקר שנערך בבית הספר לרפואה בהרווארד, הוכח כי 2 כוסות שוקו חם שיפרו את זרימת הדם למוח למשך זמן שנמשך כ-2-3 שעות.

תרכובת הנמצאת בשוקולד המכונה פלבנואיד הוכחה כמסייעת להגביר את זרימת הדם למוח אשר בתורה עוזרת לצרכן השוקולד בדרכים הבאות:

• משפר את הזיכרון ואת טווח הקשב שלו
• משפר את זמן התגובה שלו
• משפר גם את כישורי פתרון הבעיות שלו

הנקודה האחרונה הוצבה שם במיוחד עבור אלה שנתקלים בקשיים במהלך לימודי מתמטיקה. פתחו חפיסת שוקולד, אכלו ממנה והתמודדו עם בעיות המתמטיקה שלכם. אולי תצליחו הפעם!

שוקולד משפר מיקוד, זיכרון ולמידה

מלבד הגברת זרימת הדם למוח, הפלבנואידים המצויים בשוקולד הוכחו כמסתננים ומשפרים את הפונקציונליות של אזורי המוח המצוידים בפונקציות זיכרון ולמידה.

שוקולד מכיל גם מינון קטן של קפאין. לא מספיק כדי לשאוב את האדרנלין ולהשאיר אותך ער לאורך כל הלילה, אלא מספיק כדי לעזור לשפר את הריכוז, הזיכרון והכי חשוב, להעלות את מצב הרוח ולהעניק לך את התחושה האופורית שאתה צריך כדי ליהנות מזמן הלימודים.

שוקולד משחרר מתח

לעיתים קרובות מזלזלים במתח ומתעלמים ממנו. אם רק יותר אנשים ידעו את כל הנזק שגורם לחץ למוח ואת השפעותיו על הבריאות הכללית של האדם הממוצע, אז אולי יותר תשומת לב הייתה מוקדשת להקלה על הגוף ממנו.

למזלכם, אתם יודעים עכשיו על הסוד הקטן והמזיק הזה. תן לי לפוצץ את דעתך בכך שאודיע לך שאתה יכול בקלות להקל על עצמך מהלחץ על ידי צריכת … ניחשתם נכון, שוקולד! שוקולד מכיל מגנזיום, תרכובת ידועה כמסייעת לרגיעה אצל אנשים. למעשה, מגנזיום כל כך יעיל בהפגת מתחים שהוא נקרא "גלולת הצינה המקורית".

מחקרים הראו שמגנזיום בדרך כלל חסר בתזונה היומית שלנו ושצריכת שוקולד יכולה לעזור לספק לגוף כמות נכבדת ממנו. נאמר כי צריכה נוספת של שוקולד, ובהמשך מגנזיום, מסייעת גם בשיפור מצב הרוח, הזיכרון והמיקוד.

שוקולד עוזר להגן על המוח שלך לכל החיים

סביר להניח שנתקלת בדיווחים שונים על ממצאים משימוש בשוקולד לטיפול במצבים רפואיים הקשורים למוח כגון דמנציה ושבץ מוחי. ניתן לייחס פריצות דרך אלו לנוגדי החמצון החזקים המצויים בשוקולד, אשר הוכחו כמפחיתים את הסיכון לדמנציה.

אנחנו יכולים להיות הדור הראשון שהזדקן מבלי שיש לנו תפקודים רפואיים הקשורים למוח כמו שבץ מוחי, דמנציה ואלצהיימר היו לאבותינו, אם רק היינו צורכים יותר שוקולד מדי פעם, ואיזה מקום טוב יותר לעשות זאת מאשר בחדר העבודה שלך?

נקודה זו יכולה להיות שימושית גם להורינו ולמבוגרים יותר, שכן מחקרים הראו שככל שאנשים מבוגרים יותר הם צורכים יותר שוקולד, כך הסבירות לפתח דמנציה קטנה יותר.

לסיכום

לסיכום כל הנקודות שהוסברו לעיל, לפיכך צריכת שוקולד יכולה לשפר את מצב הרוח והיכולת שלך להתמקד ולהטמיע את מה שאתה לומד, שכן הוא מכיל הרבה מרכיבים שעוזרים למוח לתפקד כמו שצריך בחדר העבודה.

צריכת שוקולד הופכת אותך לחכם יותר בטווח הארוך, שכן שיפור מתמשך של יכולת המוח יכול לעזור למוח להגיע לרמה שקודם לכן לא היה יכול ללא עזרה של שוקו חם, או שתי חפיסות שוקולד. השיפור הקבוע הזה של המוח שלך ללא ספק יהפוך אותך לחכם יותר.

כדי להפוך את זה ליותר אמין, צריכת שוקולד הוכחה כמגבירה תכונה שנקשרה לאינטליגנציה מוגברת – היא משפרת את הפלסטיות המוחית תוך שהיא גם "מגינה על עצבים".

עם זאת, בעוד שצריכת שוקולד בזמן הלימודים ללא ספק תשפר את יכולות הקריאה וההטמעה שלך, עד כמה צריכת שוקולד משלימה את הלימודים שלך עדיין הכל תלוי בך.

במידה ואתם מחפשים את המקום המושלם שיכול לספק לכם מארזי שוקולד לכל אירוע ובכל זמן, ריגלו מתנות זו החנות עבורכם, פשוט נכנסים לאתר בוחרים מארז אהוב ומזמינים לאנשים שאנחנו אוהבים, דואגים ורוצים לעזור להם.

מעבר לתוכן שאהבתי